Deset představení pod šapitó: charitativní Týden kultury 2019 ve Velkých Karlovicích začíná

Deset představení pod šapitó: charitativní Týden kultury 2019 ve Velkých Karlovicích začíná

Představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem v hlavních rolích zahájí ve středu 21. srpna 2019 ve Velkých Karlovicích čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Ten potrvá až do 27. srpna a nabídne celkem deset představení, odehrávajících se v netradičním prostředí cirkusového šapitó. Akci tradičně zakončí populární Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška.

„Festival i letos pomůže dobré věci. Charitativní podporu cíleně směřujeme do našeho regionu, letos prostředky obdrží mobilní hospic Strom života a rodina postižené Kristýnky Němcové z Velkých Karlovic,“ uvedl Tomáš Blabla, generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Velké Karlovice, který je součástí skupiny HP TRONIC. 

Vedle Jaroslava Duška, jehož představení se převážnou měrou podílí na výtěžku, se v rámci programu představí i další pravidelní hosté: Cirk La Putyka s nejnovějším představením Isole nebo Karel Roden s Janou Krausovou a komedií Vzhůru do divočiny. Komediální zážitek nabídne Caveman i ženská obdoba této populární one man show, novinka letošní divadelní sezóny Cavewoman. Městské divadlo Zlín v šapitó uvede úspěšnou komedii Testosteron, pro děti je připravena Kouzelná školka Michala Nesvadby a příležitost dostane i ochotnický soubor z blízkého Nového Hrozenkova.

Speciálně pro příležitost Týdne kultury vyrostlo v karlovickém údolí Léskové pod hotelem Lanterna cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst, které spolu s menší párty zónou pro posezení a občerstvení podtrhuje jedinečnou atmosféru festivalu. Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury hotel Lanterna, jehož hosté získají vstupenku v rámci ubytování.

Program Týdne kultury na Valašsku 2019

Deset představení pod šapitó: charitativní Týden kultury 2019 ve Velkých Karlovicích začíná