Kulturu na Valašsku obstarají Duškovy Dohody

 

Kulturu na Valašsku obstarají Duškovy Dohody

Návštěvníky Velkých Karlovic čeká i v letošním roce na konci srpna kulturní program v podobě představení Jaroslava Duška - Čtyři dohody a Pátá dohoda. Představení se odehrají namísto již tradiční akce Týdne kultury na Valašsku, která se nemůže ve svém obvyklém pojetí kvůli situaci v uplynulých měsících uskutečnit. Resort Valachy tím reaguje na časté dotazy i rozvolnění opatření a podařilo se mu narychlo zajistit nejen improvizovaný stan a posezení v areálu Razula, ale také ctěné hosty: Jaroslava Duška se svými kolegy Pjérem la Šé'zem a Zdeňkem Konopáskem.

KOUPIT VSTUPENKY

Vládní protiepidemiologická opatření vydaná na jaře letošního roku neumožnila připravit Týden kultury na Valašsku v pojetí, na nějž jsou tisícovky návštěvníků zvyklí z posledních tří ročníků. Týden plný divadel, moderního cirkusu a hudby, který tradičně probíhal v šapitó se zázemím městečka pro catering na louce pod hotelem Lanterna, byl proto v dubnu zrušen.

"Program Týdne kultury byl opět plný zvučných jmen a populárních divadelních představení. Bohužel události jarních měsíců, které byly ovlivněny coronavirou pandemíí, nás donutily tento projekt zastavit. Nikdo, ani umělci, v dubnu nevěřil, že bude možné v létě akci jakkoliv uskutečnit," uvádí Zuzana Vašutová, provozní ředitelka Resortu Valachy.

Na konci června, kdy se opatření významně rozvolnila a v divadlech padla poslední omezení v sezení, jsme se domluvili na spolupráci s Jaroslavem Duškem. Pro něj se stal Týden kultury na Valašsku se svým charitativním rozměrem srdcovou záležitostí. "Vracíme se tak o pět let zpátky, kdy do Velkých Karlovic přijel poprvé a kulturní léto jsme začínali právě s Dohodami Jardy Duška," vzpomíná Vašutová. I tento rok tak budeme mít možnost opět podpořit  potřebné z valašskékho regionu.

Program 2020

  • neděle 23. 8. od 19:00 Čtyři dohody, Jaroslav Dušek
  • pondělí 24. 8. od 19:00 Pátá dohoda, Jaroslav Dušek
  • úterý 25. 8. od 19:00 Čtyři dohody, Jaroslav Dušek

O vstupenky je již nyní velký zájem, v minulosti byla představení vždy vyprodána jako první - doporučujeme si tak svou vstupenku zakoupit včas!

Jaké nás letos čekají změny?

Návštěvníky v letošním roce čeká několik změn. "První změnou je místo konání. Z louky pod Lanternou se přesuneme přes cestu do areálu Razula. Zde vybudujeme kryté zázemí pro účinkující i diváky ve formě strečového beduínského stanu. Druhou změnou je sezení, které bude na lavicích a na židlích rozmístěných ve stanu před vyvýšeným podiem. Občerstvení zajistí Bistro Razula pod vedení kreativního šéfkuchaře Spa hotelu Lenterna Jožky Tydlačky." 

Vstupenky si i letos budou moci diváci zakoupit online, nebudou ale již na konkrétní místo. "Zakoupíte si vstup do divadelního prostoru a svoje místo si vybere každý sám. Věříme, že to budou opět příjemně strávené letní večery, na které se spolu s návštěvníky Resortu Valachy těšíme," dodává Vašutová.