Resort Valachy zahajuje letní sezónu s novým Kulíškovým parkem

Resort Valachy zahajuje letní sezónu s novým Kulíškovým parkem

Začátek letní sezóny v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích se ponese ve znamení další novinky pro děti. V sobotu 29. června se návštěvníkům otevře nový Kulíškův dětský park u hotelu Pod Javorem. V prvních dnech prázdnin, do 7. července, bude pro návštěvníky v rámci zahajovacího provozu vstup zdarma, hosté ubytovaní v hotelech Resortu Valachy mohou tuto výhodu využít až do 10. července 2019.

Kulíškův park nahrazuje dřívější zábavní park Razulák u 3 km vzdáleného Bistra Razula. Svým umístěním i výběrem atrakcí akcentuje sepětí s přírodou: děti se zde mohou zabavit na převážně dřevěných hracích prvcích, ve stínu pod vzrostlým javorem vzniklo obří pískoviště, zajímavostí jsou hudební stěna či kuchyňky s vybavením pro vlastní tvoření, lákavým místem jistě bude zvláště v horkých dnech indiánská vesnička u potoka s možností budovat hráze nebo rýžovat „drahokamy“. Během července přibydou ještě trampolíny nebo vodní atrakce. Příležitost k občerstvení nabízí restaurace hotelu s venkovním posezením.

>> Více informací o Kulíškově dětském parku u hotelu Pod Javorem


Přímo u parku navíc začíná Kulíškova naučná stezka přibližující zajímavosti přírody Beskyd a cyklostezka Bečva, 200 metrů odtud jsou termální bazény Wellness Horal. „Věříme, že se toto místo stane novým oblíbeným cílem rodin s dětmi. Celý park je zaměřen na to, aby v dětech probouzel kreativitu, fantazii, schopnost bavit se přirozenými aktivitami. Od 1. července v něm dvakrát denně budeme organizovat animační programy na různá témata. Hosté našich hotelů Lanterna a Horal mají v rámci letního pobytového balíčku jednou za pobyt vstup do parku a na animační program zdarma,“ uvedl generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Kulíškův park není jedinou letošní novinkou, k těm dalším patří lekce aquafitness v termálních bazénech (po dobu letních prázdnin pondělí - pátek 10:00-10:30) nebo pikniky. „Pro návštěvníky máme připraven i další program, například lekce jógy, zábavnou výuku golfu pro rodiny i začátečníky Golf pro každého, kurzy pečení valašských frgálů, středeční podvečery s živou hudbou či víkendové grilování na letní terase hotelu Horal, v závěru prázdnin opět chystáme tradiční divadelní festival Týden kultury na Valašsku. Tím, co hosty láká nejvíc, samozřejmě nadále zůstávají naše wellness centra, krajová kuchyně a krásná příroda,“ dodal Tomáš Blabla. 

Obsazenost hotelů na prázdniny je podle něj podobná jako v minulých letech. „Letos však máme oproti loňsku ještě pár volných pokojů i na první červencový týden se státním svátky, což dříve nebývalo. Zdá se, že letošní extrémně horké počasí lidi více motivuje k tomu, dát na začátku léta přednost cestě k moři a teprve druhou dovolenou trávit v České republice,“ dodal Tomáš Blabla.