Saunové noci ve Wellness Horal budou ve valašském duchu, poprvé již 1. 2. 2020

 

Saunové noci ve Wellness Horal budou ve valašském duchu, poprvé již 1. 2. 2020

POZOR! Saunové noci se až do odvolání nekonají! Každý den můžete ve Wellness Horal relaxovat do 21:30.

Tradiční Saunové noci, které každou první sobotu v měsíci pořádá relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice, letos přinesou návštěvníkům řadu novinek. Nové saunové rituály a tělové peelingy, hudba i drobné občerstvení: tím vším se budou prolínat tradice zdejšího regionu Valašsko. První Valašská saunová noc se uskuteční v sobotu 1. 2. 2020.

Saunové noci mají ve Wellness Horal již několikaletou tradici a jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené. Relaxační centrum zůstává v tento den otevřeno mimořádně až do půlnoci a hosté si mohou užívat nejen nevšední atmosféru koupání při svíčkách v termálních bazénech, ale také odpočinek se saunovými rituály v sousedním saunovém světě, který je přístupný od 14 let.

„V letošním roce chceme právě program v saunovém světě zpestřit a rozšířit o další aktivity. Některé jsme během minulých měsíců testovali, abychom zjistili, co bude mít u hostů nejlepší odezvu,“ říká šéf saunérů relaxačního centra Jiří Malina.

Hosté se především mohou těšit na vylepšený program saunových rituálů, které se konají každou hodinu v hlavní Sauně Dome. Jejich tématem bude Valašsko se vším, co k němu patří. „Vonné esence používané při rituálech k polévání horkých kamenů budou obohaceny o slivovici, která saunu provoní tradiční valašskou surovinou – švestkou, ale také třeba o meruňkovici či hruškovici. Tělové peelingy podávané během rituálu obohatí drcené jalovcové bobule nebo jehličí. Atmosféru podtrhne hudební podkres v podobě moderní valašské hudby a v půlce večera po rituálu ve 21 hodin hostům nabídneme občerstvení v podobě ovoce a dalších chuťovek v duchu regionální kuchyně,“ popisuje David Janík z Masters of Sauna, který zastřešuje program saunové noci. Saunéři si navíc na první akci 1. února připravili i některé nové „triky“ při mávání ručníky nebo stylové valašské kostýmy. Některé rituály budou zaměřeny na klidnější relaxaci při nižší teplotě. Hned úvodní rituál v 19 hodin bude naproti tomu delší, komponovaný do dvou částí s kratší přestávkou a nabídne i takzvané bezkontaktní metličkování.

Další novinky Saunové noci

Další novinkou budou tělové peelingy v parní lázni, připravené speciálně pro tuto příležitost a to z mletých ovesných vloček, cukru a drceného jehličí. Zajímavostí je, že peelingy bývají v tuzemských wellness centrech nabízeny spíše výjimečně a zpravidla za poplatek, ve Wellness Horal je ale hosté mohou využít zdarma. 

Novinku najdou hosté také v menší bylinkové sauně. Ta bude vyzdobena jehličnany jako jsou jedle, smrk a borovice, které prostory sauny příjemně provoní lesním aroma.

„Věříme, že tím vším zpříjemníme našim hostům relaxaci. Saunovou moc mohou navštívit nejen hosté hotelů Lanterna a Horal, kteří mají vstup v ceně ubytování, ale i široká veřejnost. Skvělým doplňkem relaxace jsou také masáže z naší nabídky nebo doporučuji vyzkoušet novinku: tělové zábaly v přírodních bahnech Lakshmi,uzavírá Jiří Malina.

Valašská saunová noc ve Wellness Horal začíná 1. 2. 2020 v 19 hodin. Následující saunová noc se koná v sobotu 7. 3. 2020 a pak každou další první sobotu v měsíci.