Týden kultury na Valašsku 2021

Velké Karlovice od 19. do 25. srpna opět žijí tradičním charitativním festivalem Týden kultury na Valašsku. Úvodní, vyprodané představení pod šapitó patřilo Divadlu Bez zábradlí v čele s Karlem Heřmánkem starším i mladším, Danou Morávkovou, Josefem Cardou a Ladislavem Županičem. Diváci je za vtipnou komedii Jistě, pane premiére odměnili bouřlivým potleskem vestoje a pořadatelé je překvapili originálním dárkem: každý z herců na cestu domů dostal valašský frgál od pekařek Resortu Valachy.


Jedinečnou atmosféru večera podtrhlo i počasí, když se těsně před představením po celém zamračeném dnu roztáhly mraky a diváky na odchodu ze šapitó vítala hvězdná obloha. Pro návštěvníky byla připravená i zóna s posezením pod širým nebem a stylovým občerstvením. Po dobu festivalu zpříjemňuje čas před představením hudební doprovod saxofonistky Nikol Naňákové nebo cimbalistky Anežky Tkáčové.
Týden kultury v dalších dnech nabídne ještě osm představení, z toho dvě pro děti. Závěr tradičně obstará Jaroslav Dušek a jeho „Dohody“. Na většinu titulů ještě možné koupit vstupenky přímo na místě. Výtěžek z festivalu obdrží mobilní hospic Strom života a rodina postiženého Míši Žitníka z Velkých Karlovic.
Celý program Týdne kultury na Valašsku 2021 zde.

>> Více informací o Týdnu kultury