I tento rok budeme mít možnost díky vám a představením Týdne kultury podpořit potřebné z valašského regionu. V roce 2021 rozdělíme naši podporu mezi Mobilní hospic Strom života a devítiletého Míšu Žitníka, který od narození trpí vážným postižením mozku a kterému jsme mohli pomoci uhradit léčebný pobyt v lázních již v roce 2018.

Míšu Žitníka i Mobilní hospic Strom života budete mít možnost podpořit také na místě.

Míša Žitník

Devítiletý Míša Žitník z Velkých Karlovic trpí od narození vážným postižením mozku a dalšími závažnými nemocemi. I přes jeho stav je velkým bojovníkem, dokáže vnímat světla a reaguje na hudbu.

Díky výtěžku, který jsme mu věnovali v roce 2018 mohl na léčebný pobyt v lázních na Slovensku.

Mobilní hospic Strom života

Cílem Mobilního hospicu Strom života z Nového Jičína je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

 


Předchozí ročníky

Festival i v roce 2019 pomohl dobré věci - více než 180 tisíci korunami pomohl rodině z Velkých Karlovic a mobilnímu hospici Strom života. Charitativní podpora tak byla cíleně směřována stejně, jako v minulých letech, do našeho regionu.

>> Více informací a fotografie z předání

Kristýnka Němcová

Třináctiletá Kristýnka z Velkých Karlovic trpí vážnou retardací při extrémní nezralosti způsobenou hodně brzkým narozením. Chodí jen s doprovodem nebo v chodítku, sama bohužel rovnováhu neudrží, její aktivní hybnost je těžkopádná a špatně koordinovaná. Pomoc potřebuje také při jídle.

Její rodina by podporu využila k nákupu speciálního kola, které by jí pomohlo při každodenní rehabilitaci, nebo na schodišťovou sedačku ulehčující jí pohyb po domově.

Symbolický šek rodina Kristýnky převezme před Čtyřmi dohodami Jaroslava Duška, podpořit finančně ji budete mít možnost také po celou dobu festivalu přímo na místě.

Mobilní hospic Strom života

Cílem Mobilního hospicu Strom života z Nového Jičína je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

Symbolický šek Strom života převezme před Pátou dohodou Jaroslava Duška, podpořit finančně je budete mít možnost také na místě - například koupí dárkových předmětů vyrobených dětmi, o něž se stará Strom života.


V roce 2018 festival i díky vám podpořil částkou přesahující 365 tisíc Kč šestiletého Míši Žitníka z Velkých Karlovic, jenž trpí od narození vážným postižením mozku a mobilní hospic Strom života z Nového Jičína.

V předchozích letech jsme rozdělili 210 tisíc Kč mezi 9letého Tomáše Koňaříka z Velkých Karlovic trpícího svalovou dystrofií, mladého dobrovolného hasiče Jakuba Horáka, který je po autonehodě upoután na invalidní vozík a Strom života.

Míša Žitník, Velké Karlovice

>> Více informací

Mobilní hospic Strom života, Nový Jičín


Tomáš Koňařík, Velké Karlovice

Jakub Horák, Velké Karlovice