Charitativní Týden kultury na Valašsku pomohl potřebným

Charitativní Týden kultury na Valašsku pomohl potřebným

Více než 180 tisíci korunami pomohl rodině z Velkých Karlovic a mobilnímu hospici Strom života čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se konal od 21. do 27. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Během sedmi dnů zhlédlo na čtyři tisícovky návštěvníků celkem deset divadelních představení, která se odehrála v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó na louce pod místním hotelem Lanterna.

Výtěžek z festivalu obdržel mobilní hospic Strom života z Nového Jičína a rodina třináctileté Kristýnky Němcové z Velkých Karlovic, která trpí těžkou retardací způsobenou extrémní nezralostí při narození. Za předanou částku rodiče Kristýnce pořídí speciální kolo pro každodenní rehabilitaci.

Na výši výtěžku se největší měrou podílel Jaroslav Dušek, který jako pravidelný host festivalu uvedl před zcela vyprodaným hledištěm za výrazně snížený honorář populární Čtyři dohody a Pátou dohodu.

„Těší nás, že akce už se po čtyřech letech stala součástí dění ve Velkých Karlovicích a že se na něj lidé vrací. Díky tomu také můžeme pomáhat potřebným. Týden kultury na Valašsku se stal příjemnou tečkou za letními prázdninami a my už se těšíme na příští pátý ročník, který uspořádáme na konci srpna roku 2020. Současně už vrcholí přípravy na další námi pořádanou akci, kterou bude Karlovský gastrofestival ve dnech 4. až 6. října. Všechny milovníky dobrého jídla na ni srdečně zveme,“ uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla, který je součástí skupiny HP TRONIC.

Vedle Jaroslava Duška, jehož představení se převážnou měrou podílí na výtěžku, se v rámci programu představili i další pravidelní hosté: Cirk La Putyka s nejnovějším představením Isole nebo Karel Roden s Janou Krausovou a komedií Vzhůru do divočiny. Komediální zážitek nabídl Caveman i ženská obdoba této populární one man show, novinka letošní divadelní sezóny Cavewoman. Městské divadlo Zlín v šapitó uvedlo úspěšnou komedii Testosteron, pro děti byla připravena Kouzelná školka Michala Nesvadby a příležitost dostal i ochotnický soubor z blízkého Nového Hrozenkova.

Speciálně pro příležitost Týdne kultury vyrostlo v karlovickém údolí Léskové pod hotelem Lanterna cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst, které spolu s menší párty zónou pro posezení a občerstvení podtrhuje jedinečnou atmosféru festivalu. 

FOTOGALERIE  //  VÍCE INFORMACÍ O TÝDNU KULTURY NA VALAŠSKU
 

Charitativní Týden kultury na Valašsku pomohl potřebným