Týden kultury na Valašsku je pro letošní rok zrušen

Týden kultury na Valašsku je pro letošní rok zrušen

Vzhledem k současné nestálé a nejasné situaci jsme se rozhodli zrušit letošní 5. ročník charitativního Týdne kultury na Valašsku. K rozhodnutí nás vede fakt, že v současné chvíli (polovina dubna) není jisté, jestli a za jakých podmínek by akce vůbec mohla proběhnout. Týden kultury se tradičně koná v prostředí cirkusového šapitó s kapacitou 600 diváků. Letošní ročník byl ve Velkých Karlovicích plánován na 18. až 25. srpna.

Program jsme i letos sestavili z celé řady zajímavých titulů, v plánu byla představení Divadla Bolka Polívky, Ladislav Špaček s etiketou, Saturnin v podání zlínského divadla, Simona Stašová, Martin Trnavský či na Valašsku tolik oblíbené Dohody Jaroslava Duška. Zveřejnění programu a zahájení předprodeje jsme původně plánovali na konec března. Po vyhlášení stavu nouze jsme vše pozastavili, abychom vyčkali na další vývoj. Nyní na základě dostupných vyjádření vlády a po zralé úvaze letošní ročník rušíme.   

Příprava naší akce je časově a finančně hodně náročná. Vzhledem k tomu, že má festival výrazný charitativní rozměr (v uplynulých čtyřech ročnících byla dáno na dobročinné účely 755 000 korun), je nereálné jej smysluplně připravit. Nebylo by to možné ani například při snížení kapacity šapitó kvůli dodržování odstupu mezi diváky. Znamenalo by to zdvojnásobení cen vstupenek, aby se vůbec podařilo zaplatit veškeré náklady na akci.

Situace nás velmi mrzí. Spousta práce už byla odvedena jak na domluvení programu, tak i přípravě zázemí. Věříme, že návštěvníci i podporovatelé Týdne kultury na Valašsku naše rozhodnutí pochopí. Nyní doufáme, že pátý ročník proběhne na konci srpna v roce 2021 opět na louce pod Lanternou.

Týden kultury na Valašsku je pro letošní rok zrušen