Týden kultury na Valašsku již ve čtvrtek začíná!

Týden kultury na Valašsku již ve čtvrtek začíná!

Devět představení v cirkusovém šapitó, k tomu denně živá muzika, stylová street food zóna s posezením i speciální sobotní program pro děti: to vše nabídne Týden kultury na Valašsku, 7. ročník charitativního festivalu, který začíná ve čtvrtek 17. srpna u Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích a potrvá zde do středy 23. srpna.

Novinkou divadelního a hudebního festivalu, který se stal již tradiční oblíbenou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy, bude zahajovací koncert beskydské písničkářky Kaczi. Ta začne hrát u šapitó ve čtvrtek v 17 hodin. Poté v 19 hodin uvede Divadlo Bez zábradlí první festivalové představení Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem v hlavní roli. V dalších dnech se diváci mohou těšit mj. na Chantal Poullain, Davida Prachaře, Lindu Rybovou, Petru Špalkovou, Igora Chmelu, Lucii Zedníčkovou nebo Michaelu Tomešovou, závěr bude opět patřit Jaroslavu Duškovi a jeho Čtyřem dohodám a Páté dohodě.

KOUPIT VSTUPENKY

Vstupenky je možné pořídit online nebo přímo na místě. Některá představení jsou již vyprodána nebo zbývají poslední volné vstupenky! 

Párty zóna s živou hudbou i aktivity pro děti

Před každým večerním představením zpříjemní atmosféru v párty zóně u šapitó od 17 hodin živá hudba v podání saxofonistky Nikol Naňákové či houslistky Alžběty Králové. Pořadatelé pamatovali opět i na děti, pro které je připraven sobotní koncert dětské kapely Čiperkové a nedělní pohádka. Novinkou bude sobotní Rodinný den s cirkusovým a tanečním workshopem, soutěží ETA kuchtík, hrami pro děti nebo projížďkami na konících. Vstupné na Rodinný den i úvodní koncert zpěvačky Kaczi je dobrovolné. Více informací o programu také zde.

Spa hotel Lanterna, u nějž se festival koná, připravil pro návštěvníky speciální nabídku: ubytovaní hosté mají vstupenku na představení v ceně pobytu.

„Festival tradičně pomáhá potřebným a pomůže i letos. Výtěžek obdrží Mobilní hospic Strom života a rodina Tomáše Koňaříka z Velkých Karlovic, jenž trpí svalovou dystrofií a díky finanční podpoře mu rodiče budou moci pořídit potřebný koupací vozík,“ uvedl ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla. V minulých šesti ročnících předal Resort Valachy potřebným už více než 1,1 milionu korun.

Kompletní program Týdne kultury na Valašsku:

Týden kultury na Valašsku již ve čtvrtek začíná!