Týden kultury pomohl 260 tisíci korunami mobilnímu hospicu a postiženému chlapci

Týden kultury pomohl 260 tisíci korunami mobilnímu hospicu a postiženému chlapci

Charitativní festival Týden kultury na Valašsku, který se konal od 17. do 23. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, opět pomohl potřebným. Symbolické šeky v celkové výši 120 tisíc korun převzali v závěru festivalu od pořadatelů a herce Jaroslava Duška zástupci mobilního hospicu Strom života z Nového Jičína a rodiče místního chlapce Tomáše Koňaříka trpícího svalovou dystrofií. Tuto sumu pak ještě navýšily dobrovolné příspěvky od samotných návštěvníků. 
Celková částka se tak vyšplhala téměř na 260 tisíc korun a stala se druhou nejvyšší v historii festivalu.
Jaroslav Dušek se každoročně vzdává části honoráře, i díky tomu jsme mohli opět pomoci tak velkou částkou. Letos ji významně navýšili návštěvníci, kteří přispívali do kasičky nebo nákupem rukodělných výrobků na stánku hospicu u šapitó a 22 tisíc korun přinesla spontánní dražba uměleckého květináče před představením Čtyři dohody,“ přiblížil charitativní rozměr akce Tomáš Blabla, ředitel pořádajícího Resortu Valachy.
Festival Týden kultury na Valašsku letos nabídl během sedmi dnů devět představení v cirkusovém šapitó na louce pod Spa hotelem Lanterna, nově se během festivalu konal i Rodinný den s programem pro děti a atmosféru podtrhla každodenní hudební vystoupení v party zóně u šapitó. „Atmosféra všech dnů byla úžasná. Hosté přijížděli už dvě hodiny před představeními a užívali si pohodu a posezení s našimi specialitami a hudbou. Příští rok budeme v této tradici pokračovat,“ dodal Tomáš Blabla. 
Festival se letos konal posedmé. Za tu dobu již pomohl celkovou částkou 1,4 milionu korun. Během sedmi let přinesl do Velkých Karlovic 67 představení, která zhlédlo 26 865 návštěvníků

FOTOGALERIE


Další společenské a gastronomické akce Resortu Valachy

 

Týden kultury pomohl 260 tisíci korunami mobilnímu hospicu a postiženému chlapci