Týden kultury přiveze Heřmánka, Prachaře i Chantal Poullain, budou i koncerty a Rodinný den

Týden kultury přiveze Heřmánka, Prachaře i Chantal Poullain, budou i koncerty a Rodinný den

Devět představení během sedmi letních dnů v cirkusovém šapitó uprostřed Beskyd: takový bude 7. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Uskuteční se 17. až 23. srpna ve Velkých Karlovicích, v malebném údolí Léskové pod místním hotelem Lanterna. 

KOUPIT VSTUPENKY

„Festival se za uplynulých šest let stal již tradiční a oblíbenou tečkou za letními prázdninami. Letos ho nově doplní zahajovací koncert písničkářky KACZI a sobotní koncert pro děti s následným Rodinným dnem se zábavou a soutěžemi pro děti. Jako každý rok věnujeme výtěžek na dobročinné účely,“ uvedl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Festival opět představí atraktivní tituly a známé herce. Stejně jako v předchozích dvou letech jej v pátek 17. srpna zahájí legendární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem a Zdeňkem Žákem v hlavních rolích. V dalších dnech se mohou diváci těšit na komedii Úča musí pryč v podání Divadla Verze s Davidem Prachařem, Lindou Rybovou či Igorem Chmelou, Rebelky Divadla Bolka Polívky s Chantal Poullain nebo Ráno poté, nejnovější hru Pantheon production s Lucií Zedníčkovou a Míšou Tomešovou. 

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. Závěrečný večer festivalu bude patřit besedě s Jaroslavem Duškem a Pjér la Šé´zem.

NÁŠ TIP: Spojte kulturu s relaxací - k ubytování ve Spa hotelu Lanterna získáte 1 volnou vstupenku na představení na pokoj a noc.

Bohatý doprovodný program pro dospělé i děti

Atmosféru před představeními každý den zpestří živá hudba. Úvodní večer bude patřit zahajovacímu koncertu v podání beskydské zpěvačky a hudebnice KACZI. V dalších dnech zahrají ve venkovní párty zóně s občerstvením a posezením saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová.

Pro děti je připraven sobotní koncert dětské hudební skupiny Čiperkové, na nějž zaváže Rodinný den u šapitó s hrami, soutěžemi a dalším doprovodným programem, a pohádka 1000 a jedna noc Divadla NAVĚTVI.

Týden kultury na Valašsku se letos koná již posedmé. V minulých šesti ročnících přinesl na dobročinné účely již více než milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic. Celkem jej za tu dobu navštívilo 23 170 diváků, kteří zhlédli 58 představení.

Program Týdne kultury na Valašsku:

>> Více informací a vstupenky

Týden kultury přiveze Heřmánka, Prachaře i Chantal Poullain, budou i koncerty a Rodinný den