Týden kultury na Valašsku letos bude. S Duškem, Polívkovou či Divadlem bez zábradlí

Týden kultury na Valašsku letos bude. S Duškem, Polívkovou či Divadlem bez zábradlí

Devět divadelních představení během sedmi dnů v originálním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd: tak bude vypadat pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se uskuteční 19. až 25. 8. 2021 ve Velkých Karlovicích. Pořádající Resort Valachy tradičně věnuje výtěžek na dobročinné účely.

„Festival se uskuteční po roční přestávce způsobené covidovou situací. Dlouho nebylo jisté, jestli ho i letos nebudeme muset oželet, a máme radost, že okolnosti jeho konání nakonec umožnily. Festival se totiž za krátkou dobu existence stal vyhledávanou tečkou za letní sezónou a oblíbenou tradicí,“ uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Letošní ročník zahájí ve čtvrtek 19. srpna legendární Divadlo Bez zábradlí s představením Jistě, pane premiére s hvězdným hereckým obsazením v čele s Karlem Heřmánkem v hlavní roli. V dalších dnech se mohou diváci těšit například na Divadlo Bolka Polívky nebo Ungelt, uskuteční se také dvě představení pro děti.

Zlatým hřebem budou tři závěrečná vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival vrací každým rokem a mívá pravidelně vyprodáno. Tradiční Čtyři dohody a Pátou dohodu letos doplní ještě další Duškovo představení Malá Vizita.

Festival se letos koná již popáté. Vedle lákavého programu mu neobyčejnou atmosféru dodává místo konání. Speciálně kvůli této akci bude v údolí Léskové pod hotelem Lanterna opět vztyčeno cirkusové šapitó zapůjčené rodinou Berouskových, kolem nějž vznikne příjemná párty zóna pro bistro občerstvení a posezení pod širým nebem.

Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury karlovický Spa hotel Lanterna. Ubytovaní hosté mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj. Více informací zde.

Program Týdne kultury na Valašsku

Týden kultury na Valašsku letos bude. S Duškem, Polívkovou či Divadlem bez zábradlí