Týden kultury začíná: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program

Týden kultury začíná: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program

Devět divadelních představení během sedmi dnů pod šapitó uprostřed Beskyd, grilované speciality i živá muzika: to vše nabídne 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se opět stane symbolickou tečkou za letní sezónou v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se od 18. do 24. srpna 2022 a jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely.

Stejně jako loni festival zahájí oblíbené Divadlo Bez zábradlí, které tentokrát přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským. „Jak tento úvodní, tak i následující večer s komedií Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem jsou již vyprodané. Na další dny ale stále máme vstupenky k dispozici. Zájemci si je mohou koupit na www.tydenkultury.cz, říká mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková. Na komedii „1+1=3“ v neděli 21. srpna 2022 mohou dokonce návštěvníci získat k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma. V představení Benátky pod sněhem pak především místní diváky jistě potěší, že se v hlavní roli spolu s Mírou Noskem představí herečka Kristýna Janáčková, rodačka ze sousední Karolinky.

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. „Jeho vystoupení mají u nás, pod šapitó uprostřed přírody, úplně jinou atmosféru, než v klasických divadelních sálech. Proto na ně mnozí diváci jezdí pravidelně. Pamatujeme i na děti. V sobotu a neděli pro ně hrajeme pohádky vždy v 10 hodin,“ dodává Martina Žáčková.

KOUPIT VSTUPENKYt

Cirkusové šapitó a doprovodný program

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání. Speciálně kvůli festivalu bývá v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna vztyčeno cirkusové šapitó, kolem nějž ožije párty zóna s občerstvením v režii kuchařů Lanterny, posezením pod širým nebem a živou muzikou. O tu se letos postarají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová.

Spa hotel Lanterna také připravil k Týdnu kultury speciální nabídku pro ubytované hosty. Ti obdrží během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj. Více informací zde.

Festival se letos koná již pošesté. V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic (více zde).

Program Týdne kultury na Valašsku:

Týden kultury začíná: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program